Постиженията в резултат на разгръщането на съвременните методи за проследяване на бременността и феталните интервенции у нас и в чужбина ще представят водещи български и международни специалисти в рамките на Седмия международен конгрес по Майчино-фетална медицина.
Форумът е тридневен и ще се проведе от 18 до 12 май в Боровец. Очаква се събитието да събере лекари от всички области на медицината, посветени на майчиното и детското здраве, а именно: Акушерство и Гинекология, Фетална медицина, Неонатология, Хирургия, Генетика, Детска кардиология, Детска кардиохирургия, Ендокринология, Образна диагностика, Клинична лаборатория и др. Конгресът е сертифициран от най-престижната школа в сферата - Fetal Medicine Foundation, London, чийто ръководител – пионерът на феталната медицина в света - проф. Кипрос Николаидес ще има специална едночасова лекция.
Акценти на форума са протоколите за оценка на бременността в първи триместър, датирането и проследяване на двуплодна и триплодна бременност, феталната хирургия, детската хирургия и неонатологията.
Ще бъдат представени съвременните възможности за образни изследвания на феталния мозък и феталното сърце, взаимодействието със специалисти по кардиология, ендокринология, инфекции и др. при усложнена бременност, генетиката и нейните възможности за посрещане на предизвикателствата в пренаталното консултиране.
Програмата включва сесии, посветени на диагностичното и клинично поведение при фетални дефекти във 2-ри и 3-ти триместър от бременността, скрининг за хромозомни аномалии и вродени структурни дефекти, преждевременно раждане и гестационен диабет, хипертонични усложнения по време на бременността, диагностика и лечение на плода с методи на феталната хирургия и оперативни интервенции в кърмаческия период, както и усложненията на бременността в медицинските територии на кардиологията, ендокринологията и инфекциите.
Седмият международен конгрес по Майчино-фетална медицина е с научен комитет, който се оглавява от доц. д-р Петя Чавеева, проф. д-р Христо Шивачев и д-р Мария Янкова, мд. Сред изтъкнатите лектори са още началникът на Клиниката по детска кардиохирургия на Университета в Хайделберг проф. Цветомир Луканов, проф. Ранджит Аколекар от Британския King’s College Hospital, проф. д-р Асен Николов – председател на Българското дружеството по акушерство и гинекология и началник “Родилна зала” в СБАЛАГ „Майчин дом“, проф. Мария дел Мар Гил от Университетската болница в Мадрид, д-р Уолтър Пласенция - ръководител Фетална медицина в болница Universitario Hospiten Rambla, Bellevue и Hospiten Sur на Канарските острови, проф. д-р Виолета Димитрова, дм - началник Патология на бременността, СБАЛАГ „Майчин дом“ и председател на Българската асоциация по ултразвук в акушерството и гинекологията, както и основателите на Асоциацията по майчино-фетална медицина доц. Петя Чавеева, д-р Мария Янкова, д-р Виолета Стратиева и др.
Практическото обучение по пренатална диагностика ще се проведе преди научната част на конгреса. Събитието е насочено освен към акушер-гинеколози към неонатолози, детски кардиолози, детски кардиохирурзи, ехокардиографисти, ендокринолози, хирурзи, специалисти по образна диагностика, генетици, лекари по клинична лаборатория, така и към специализиращи лекари, професионалисти по здравни грижи и студенти, които имат за цел да развиват кариерата си в посока майчино-фетална медицина.
Регистрацията продължава да е активна на страницата на Асоциацията по майчино-фетална медицина.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)