Бейби бум в столичната АГ болница "Шейново". Само за месец юли там са се родили 200 бебета, отчетоха от лечебното заведение.
Положителната тенденция броят на ражданията да се увеличава в тази болница е от няколко месеца.
Жените, дали живот, все повече избират естественото раждане. Новородените момичета са колкото момчетата.
Запазва се традицията за именуване – най-популярните тези месеци са Мартин, Виктор и Георги. Но има интерес и към по модерните като Матео, Антонио, Карина.
Тенденцията е първото раждане да е между 30 и 35 години, качва се възрастта, това е свързано с желанието за реализация на една жена“, коментира д-р Гергана Петрова, началник на отделението по неонатология.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18546
4
07.08 2025 в 19:52
24373
3
07.08 2025 в 15:25
Все пак, честито, децата са истината! А на нас дупе да ни е яко да ги възпитаваме и опазваме.
2956
2
07.08 2025 в 15:19
17983
1
07.08 2025 в 14:38
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага