Националите по волейбол с първа загуба в Лигата на нациите

OFFNews 26 май 2018 в 13:12 9185 0

Снимка volleyball.bg

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от САЩ с 1:3 гейма (19:25, 25:22, 19:25, 20:25)  във втория си мач от новия турнир Лигата на нациите в китайския град Нингбо.

"Лъвовете" започнаха добре, като имаха проблясъци както на сервис, така и в атака. След първото прекъсване на стартиращия гейм обаче играта на нашите стана по-колеблива и американците поеха инициативата.

Така негативната тенденция за родните национали срещу САЩ продължава и играчите на селекционера Пламен Константинов нямат победа над янките от 2014 година насам.

Българите имат 1 победа, 1 загуба и 2 точки, докато янките имат 2 победи от 2 мача и 5 точки. По-късно днес е втората среща за деня между домакините от Китай и Аржентина.

Утре в последния ден на турнира България ще играе срещу Аржентина, докато американците ще излязат срещу Китай. Двубоите са съответно от 11:00 и 14:30 часа българско време.