Петър Мицин е финалист на 400 метра свободен стил с най-добро време

OFFNews 04 септември 2023 в 11:30 2261 0

Снимка БГНЕС/Благой Кирилов

Петър Мицин се класира за финал на 400 метра свободен стил на Световното първенство по плуване за юноши и девойки в Нетаня, Израел, съобщиха от Българската федерация по плувни спортове.

Българският състезател беше най-бърз в сериите с време 3:50.52 мин. Мицин плува в по-бързата седма серия, в която втори финишира италианецът Алесандро Рагаини. Той изостана с 13 стотни от нашия плувец. Трето време даде Филипо Бертони (Италия), който беше изпреварен с 1.11 секунди от победителя.

Канадецът Лорни Уигинтън също се доближи максимално до времето на Петър Мицин със силно плуване в шеста серия. Неговият резултат беше с 20 стотни по-слаб от този на българина.

Мицин държи световния рекорд за юноши в тази дисциплина. Възпитаникът на Николай Вакареев постави върховото постижение на планетата на 9 юли в Белград, когато спечели европейската титла в тази възрастова група с време 3:44.31 минути.

Финалът в дисциплината е тази вечер (04.09) малко след 18.00 часа. Мицин ще плува в още три дисциплини на световното - 200 и 800 метра свободен стил и 200 метра бътерфлай.