Големи групи руски туристи да сложат Петрич и Рупите на туристическата карта се надяват от министерството на Николина Ангелкова. А защо им е да ходят там? За да видят къде е живяла Баба Ванга.
От туристическото ведомство уточняват, че петричката врачка е изключително популярна сред братушките.
Днес министърът на туризма Николина Ангелкова и посланикът на Москва Анатолий Макаров направиха обиколка в района на Петрич. Те са посетили храмовия комплекс „Ванга“ в местността Рупите, която е тясно свързана с живота на пророчицата. Разгледали и храма „Света Петка”, наричан от местните хора Храма на Ванга, музейната експозиция и разкопките на античния град Хераклея Синтика. В Петрич пък посетили къщата музей на Ванга.
"Тази част на България е много интересна за руските туристи и ние обсъждаме възможностите да се създаде съвместен маршрут, който да включва Рупите и културно-историческите забележителности в региона", съобщи Ангелкова.
Според нея руските туристи са сред най-активните участници в религиозните и поклонническите турове у нас.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
10
31.05 2017 в 13:02
Поздрав!
35235
9
31.05 2017 в 11:01
Поздрав!
35235
8
31.05 2017 в 09:07
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
22008
7
31.05 2017 в 08:59
18796
6
31.05 2017 в 07:56
21929
2
30.05 2017 в 21:52
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци