Още двe тенисистки от топ 10 на световната ранглиста напуснаха Откритото първенство на Австралия след двубоите от третия кръг.
Това са световната номер 2 Каролина Плишкова от Чехия, която отстъпи на Анастасия Павлюченкова с 6:7 (4), 3:6. За руската тенисистка победата бе първа от общо седем срещи помежду им.
Втората изненада за деня бе отпадането на шестата в световната ранглиста Белинда Бенчич. Швейцарката загуби с 0:6, 1:6 от Анет Контавейт (Естония), която е №28 в света. Така Анет спечели своята десета победа в кариерата над съперник от топ 10.
Световната номер 3 Симона Халеп от Румъния също продължава напред след убедителна победа над Юлия Путинцева с 6:1, 6:4.
Анжелик Кербер пък победи в три сета Камила Джорджи - 6:2, 6:7 (4), 6:3. Германката, която триумфира в Мелбърн през 2016 година, единствена от шампионките в турнира продължава напред.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни