Григор започва участието си на Уимбълдън, вижте програмата на турнира за понеделник

Последна промяна на 01 юли 2019 в 08:29 1137 0

По традиция първата среща на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" на централния корт ще бъде с участието на шампиона от миналата година Новак Джокович, който ще има за съперник опитния германски тенисист Филип Колшрайбер. Двамата ще премерят сили в 15:00 часа българско време.

Днес участието си в напреварата в Лондон ще започне и Григор Димитров. Българинът ще има за съперник 20-годишния французин Корентин Муте, а срещата между тях е трета от програмата на Корт 15.

Други големи имена, които ще играят днес са Наоми Осака, Симона Халеп, Винъс Уилямс, Александър Зверев и други от фаворитите.

Централен корт, след 15:00 часа българско време: Новак Джокович - Филип Колшрайбер Юлия Путинцева - Наоми Осака Кайл Едмънд - Хауме Муняр

Корт №1, след 15:00 часа: Симона Халеп - Алиаксандра Саснович Иржи Весели - Александър Зверев Винъс Уилямс - Кори Гоф

Корт №2, след 13:00 часа: Стан Вавринка - Рубен Бемелманс Лин Чжу - Каролина Плишкова Томас Фабиано - Стефанос Циципас Каролина Вожняцки - Сара Сорибес Тормо

Корт №3, след 13:00 часа: Кевин Андерсън - Пиер Юге-Ербер Магдалена Рибарикова - Арина Сабаленка Кристи Ан - Анастасия Севастова Юго Юмбер - Гаел Монфис Корт

№4, след 13:00 часа: Петер Гойовчик - Роберто Баутиста Агут Ана Шмиедлова - Моника Пуиг Даниеле Колинс - Зарина Дияс Лоренцо Сонего - Марсел Гранойерс Корт

№6, след 13:00 часа: Полона Херцог - Виктория Кузмова Михаела Бузарнеску - Джесика Пегула Хуберт Хуркач - Душан Лайович Роберто Карбаес Баена - Миомир Кечманович Корт

№7, след 13:00 часа: Седрик Марсел-Щебе - Райли Опелка Каролина Мухова - Александра Крунич Андреа Арнаболди - Иво Корлович Далила Якупович - Кирстен Флипкенс

Корт №8, след 13:00 часа: Даяна Ястремска - Камила Джорджи Ърнест Гулбис - Леонардо Майер Пабло Кареньо Буста - Алексей Попирин

Корт №9, след 13:00 часа: Мари Бузкова - Мона Бартел Стив Дарси - Миша Зверев Вероника Кудерметова - Исалин Бонавертур Жереми Шарди - Мартин Клижан

Корт №10, след 13:00 часа: Маргарита Гаспарян - Ана-Лена Фридсам Денис Кудла - Малек Джазири Анастасия Потапова - Жил Тайхман Ребека Петершон - Янина Викмайер

Корт №11, след 13:00 часа: Маркос Хирон - Фелисиано Лопес Ига Святек - Виктория Голубич Пабло Куевас - Дамир Джумхур

Корт №12, след 13:00 часа: Кати МакНали - Хедър Уотсън Феликс Оже-Алиасим - Вашек Поспишил Пражнеш Гунесваран - Милош Раонич Ализе Корне - Виктория Азаренка

Корт №14, след 13:00 часа: София Кенин - Астра Шарма Шелби Роджърс - Анет Контавейт Йозеф Ковалик - Робин Хаасе Беноа Пер - Хуан Игнасио Лондеро

Корт №15, след 13:00 часа: Янко Типсаревич - Йошихито Нишиока Маркета Вондрушова - Мадисън Бренгъл Григор Димитров - Корентен Муте Шуай Чжън - Каролин Гарсия

Корт №16, след 13:00 часа: Бернарда Пера - Мария Сакари Андреас Сепи - Николас Джари Камил Майчрак - Фернандо Вердаско Айла Томлянович - Дария Касаткина

Корт №17, след 13:00 часа: Мадисън Кийс - Луксика Кумкум Петра Мартич - Джениджъф Брейди Мариуш Копил - Гуидо Пея Брадли Клан - Давид Гофен

Корт №18, след 13:00 часа: Елина Свитолина - Дария Гаврилова Карен Хачанов - Сонва Квон Данил Медведев - Паоло Лоренци Су-Вей Сие - Йелена Остапенко