Григор Димитров се справи с Андреас Сепи в първия кръг и продължава напред в US Open

OFFNews 27 август 2019 в 08:16 2081 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с победа турнира от Големия шлем US Open. Българинът се наложи над италианеца Андреас Сепи с 6:1, 6:7(2), 6:4, 6:3.

Двубоят продължи 2 часа и 42 минути. В него преобладаваха грешките - Сепи направи 43 непредизвикани, а Гришо - 54. Разликата дойде от големия брой печеливши удари за българина - 54 спрямо 29.

В първия сет Григор бе перфектен и се наложи с 6:1. След почивката поведе бързо с 2:0, но Сепи направи пробив на нула и изравни 2:2. Българинът отново взе подаването на съперника при 5:4, но не успя да затвори и втория сет и се стигна до тайбрек. Там Сепи поведе с 4:0 и затвори с крайното 7:2 точки.

Третият сет започна по сценария от първия. Димитров поведе с 3:0, а след това пропусна и шанс за втори пробив. Сепи се възползва и съумя да изравни за 4:4. Все пак Гришо пак проби и реализира седмия си сетбол за 6:4. Последната част бе решена в самия край - Григор проби решително за 5:3.

Това беше първият дуел между двамата.

Във втория кръг на турнира той ще срещне Борна Чорич или Евгени Донской.

С победата от тази нощ българинът подобри постижението си от миналата година, когато беше спрян на старта от шампиона от 2016 година Стан Вавринка. Най-доброто класиране на Димитров в турнира е достигане до 1/8-финалите.