Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от Пабло Кареньо Буста с 3:6 6:7(4) и отпадна от турнира от категория АТP 500 в Барселона.
Талантът от Хасково не показа най-доброто от своята игра, а това бе и негова трета загуба на клей от този опонент в досега изиграните четири мача. Испанецът пък игра своя тенис, базиращ се на връщане и контра игра и отново показа, че е един от майсторите на клея.
Първият сет в мача много приличаше на този, който Григор изигра срещу Филип Колшрайбер преди седмица в Монте Карло. Играта му се характеризираше с неефективен сервис, пасивност от дъното на корта и голям брой непредизвикани грешки.
Във втората част се игра без пробиви и така се стигна до тайбрек. В него испанецът поведе с 5:2 и 6:3, след което без проблеми приключи мача. Все пак Димитров заработи 90 точки за световната ранглиста и 62 945 евро.
На полуфиналите Пабло Кареньо Буста ще играе срещу Стефанос Циципас от Гърция, който надделя над вицешампиона от миналия сезон и номер 3 в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 6:2.
По-късно днес десеткратният шампион Рафаел Надал (Испания) ще играе на четвъртфиналите срещу Мартин Клижан (Словакия).




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Който взел - взел! Но вече строго ще контролираме, обеща Шишков
Външният министър: България не просто ще участва в ЕС и НАТО, а ще допринася за стабилността и единството им
Радев предлага на НС да разреши разполагането на 8 US самолета в 'Безмер'