Григор Димитров e на 1/4-финал в Барселона след трилър срещу тунизиец

OFFNews 26 април 2018 в 17:08 7751 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи драматично Малек Джазири със 7:5, 3:6, 7:6(8) в двубой от 1/8-финалите на турнира от категория АТP 500 в Барселона, който продължи 2 часа и 50 минути.

Българинът изоставаше с пробив при 4:1 в третия сет, трябваше да спасява два мачбола в заключителните моменти и не бе убедителен в представянето си. Световният номер 5 пропиля 10 брейкбола и три мачбола по пътя си към победата.

В крайна сметка талантът от Хасково успя да пречупи съперника си и си отмъсти на 88-ия в ранглистата тунизиец за загубата си от него с 6:4, 4:6, 5:7 на твърда настилка в Дубай по-рано тази година.

Григор губеше с 1:4 в решаващия трети сет, а при 5:6 и 30:40 отрази мачбол. Тайбрекът също бе много оспорван и драматичен, като и в него Димитров спаси мачбол, при това вече на сервис на противника си.