
Рафаел Ходар продължава силното си представяне на "Мастърс" турнира в Синсинати. 19-годишният испанец победи Алехандро Табило с 6:2, 6:1 и се класира за осминафиналите.
Ходар се нуждаеше само от 75 минути, за да се справи с поставеният под №22 в схемата чилиец. Испанецът показваше доминация и контрол през целия двубой и завърши с 26 печеливши удара и даде на Табило едва 3 гейма.
С победата си Ходар се превърна в третия тийнейджър през това десетилетие след Карлос Алкарас и Бен Шелтън, който достига до осминафиналите на Синсинати. Само преди година испанецът беше извън топ 500 в световната ранглиста, а в момента заема 11-а позиция.
Следващият му съперник ще бъде Флавио Коболи. Италианецът трябваше да положи значително повече усилия срещу Александър Блокс, но стигна до победата със 7:5, 4:6, 7:5. В решаващия сет Коболи изоставаше с 3:5, преди да спечели четири поредни гейма и да затвори мача.
Напред продължава и поставеният под №1 в турнира Александър Зверев. Германецът преодоля миналогодишния полуфиналист Теренс Атман със 7:6, 7:6. На осминафиналите шампионът от 2021 г. ще срещне Томи Пол.
Артур Фис също намери място сред последните 16 след трисетова победа над Иржи Лехечка. Французинът спечели първата част с 6:1 и имаше мачбол във втората, но чехът успя да изравни и да се върне в мача. Фис все пак взе превес в решаващия сет и спечели двубоя с 6:1, 6:7, 6:3.
Следващото препятствие пред него ще бъде Алекс де Минор. Австралиецът победи Артър Фери със 7:5, 7:6 в двубой, който беше прекъсван три пъти заради дъжд. Де Минор водеше с 5:1 във втория сет, но британецът показа воля и взе пет поредни гейма, за да поведе с 6:5. "Демонът" обаче се съвзе и стигна до успеха след тайбрек.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Разбраха, че Николов ще ги бие на изборите, и му дадоха Евровизия
Проверяват болници за смъртта на две неродени бебета във Варна
При Трета световна война САЩ ще оставят Европа сама срещу Русия
Борисов: Разбраха, че Николов ще ги бие на изборите, и му дадоха Евровизия