Украинци отвлякоха непълнолетен сънародник за откуп в София

OFFNews 19 June 2025 в 15:09 3596 1

Снимка БГНЕС/архив

Четирима украинци - трима от които са задържани, са отвлекли момче в столичния квартал „Малинова долина“ и са получили откуп от 10 000 евро за непълнолетния си сънародник. 

Разследването на случая е продължило шест месеца, съобщиха от СДВР.

17-годишното момче е било нападнато от четирима мъже на 4 януари тази година пред входа на блок. Те използвали физическа сила, заплашили го с оръжие, взели му телефона и насила го качили в паркиран наблизо автомобил. 

Отвлеченият седнал на задната седалка между двама от извършителите, докато другите двама седнали отпред. Потеглили към „Симеоновско шосе“ и завили към ж.к. „Студентски град“. Извършителите се свързали с близки на момчето. Поискали 10 000 евро откуп от брата на отвлечения, които той платил на 5 януари около 01:15 ч. в гр. София, ж. к. „Студентски град“.

След като получили парите, пуснали непълнолетния. Близките на момчето подали в СДВР сигнал за престъплението след няколко дни. 
Криминалисти и разследващи незабавно започнали работа по случая. В хода на разследването най-напред бил установен автомобила, с който било извършено
отвличането, а впоследствие и лицата, които го ползвали. 

Със съдействието на служители на ОДМВР-Пловдив и ОДМВР-Бургас вчера
похитителите били задържани в обитаваните от тях жилища – двама от тях в Пловдив, а
третият е бил в Несебър.

Трима мъже са задържани, по случая се води досъдебно производство. Четвъртият похитител не е установен.  

За извършеното престъпление законът предвижда от 10 до 20 години лишаване от свобода или доживотен затвор, както и конфискация на част или цялото имущество на виновния, съобщиха от прокуратурата. 

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Българското оръжие за Украйна