Мариян от Кула е убит от хазаина си. Мотивите още не са напълно изяснени

OFFNews 11 март 2025 в 09:03 6622 1
Мариян Пасков

Снимка БНТ

Мариян Пасков

Убийството на 20-годишния Мариян Пасков е извършено от човека, при когото е живял под наем в град Кула, и негов приятел. То е извършено по особено брутален начин, като момчето е било пребито до смърт от хазаина си, а след това тялото е изгорено, обявиха от прокуратурата.

Побоят е бил на 2 март.

На другия ден двамата извършители на престъплението, след като се убедили, че Мариян е мъртъв, разчленили тялото на момчето и го изгорили.

Останките сложили в чувал и ги изхвърлили на сметище. То се намира на около 150 м от къщата, в която е извършено убийството, допълниха от полицията.

Мъжете на 20 г. и 29 г. са обвинени задочно, тъй като са избягали зад граница. Днес се очаква да бъде издадена Европейска заповед за задържането им. 

По-възрастният от тях е осъждан за кражба и грабеж през 2012 и 2013 г. Другият има регистрации за кражби. Каква е причината за побоя все още не е ясно, но Пасков е бил тормозен и преди от двамата, като са му искани пари, разказаха негови близки. Според полицията мотивът става дума за пиянство и хулигански прояви.

Разпитан е очевидец на случилото се.

Първоначално досъдебното производство е било за отвличане на младия мъж от Кула.

Мариян Пасков е забелязан за последен път на 2 март, а на 5 март сигнал за изчезването му е подала биологичната му майка, която живее във Видин. Момчето е отгледано от приемното семейство Вътови в Кула. В момента Павлина и Валери Вътови се грижат за по-малката му сестра.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    24468

    1

    dolivo

    11.03 2025 в 21:55

    оооо, ужасна трагедия

    злото съществува
     
    X

    "Детето трябва да стои в центъра на системата" - Ирина Манушева в подкаста на OFFNews