Двама 19-годишни младежи отиват на съд за отвличане на 21-годишен в Своге, както и за изнудване, съобщиха от Апелативната прокуратура.
Досъдебно производство е образувано в сряда след постъпил сигнал за отвличане.
Извършен е оглед на местопроизшествието, претърсване и изземване, проведени са разпити на свидетели, включително и пред съдия.
Установено е, че на 1 януари от 4 ч. до 13 ч. 21-годишният е бил насила държан в спалня на втория етаж на къща в Своге. Той бил удрян с юмруци и с метална водопроводна тръба, както и е завързван с кабел.
19-годишните се обадили на майка му, като поискали пари, „за да не бъде убит синът й“. Жената разполагала само със 100 лева, които предала в района на жп гарата в Своге.
Двамата извършители са задържани за срок до 72 часа. Единият е с обвинение за отвличане и изнудване, а другият - само за изнудване.
Разследването продължава.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел