След бедствието в черноморския курорт "Елените" - собственици на апартаменти в хотел „Негреско” са готови да съдят държавата, след като стана ясно, че сградата трябва да бъде съборена, предаде Нова телевизия.
Хотелът има нужните документи, но не е ясно как са получени, след като построено върху коритото на река - нещо, което е забранено. В хотел „Негреско” в Елените има около 200 собственици. Казват, че всички апартаменти там са частни.
"Купих го на публичен продан, обявен от НАП. Знам, че тази сграда има Акт 16, удостоверение за въвеждане за експлоатация. Има всички разрешения и съм сигурна в подписите на държавните служители”, заяви Евгения Викторова от Казахстан, собственик на апартамент в "Негреско"
Инж. Лиляна Петрова от Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) потвърди, че държавата е готова да съботи незаконните обекти в "Елените":
"Ще бъдат съставени констативни актове за премахване на тези два незаконни обекта. Това са аквапаркът и корекцията на река Козлука, река Дращела."
Заради въпросната корекция на реката ще се наложи събарянето и на хотела, тъй като е построен върху нея. Собствениците на апартаменти в него обаче са готови да подават жалби.
"В краен случай, ако България не ни чуе и не реагира на нашите молби - трябва да отидем и по-далеч. Защото това фактически е моя собственост и това не се отнася само за мен", коментира Анна Латьшева, собственик на апартамент от Беларус.
Междувременно днес пред кметове от цялата страна премиерът Росен Желязков обеща държавата да направи ясен модел и да затегне контрола и санкциите, когато става дума за намеса на човешката дейност в природата.
Следете новините ни в :„В резултат на проливните дъждове настъпи това, което се дава сега като един есенциален пример за стихията, която до известна степен е и подпомогната от човешката дейност в "Елените". Имахме много бърза реакция, но отново се сетихме да хвърлим камъка в блатото на това, което се е случило от края на 90-те години."
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
900
18
13.10 2025 в 18:37
17977
17
13.10 2025 в 17:17
16112
16
13.10 2025 в 15:21
2956
15
13.10 2025 в 12:15
1600
14
13.10 2025 в 11:45
5
13
13.10 2025 в 10:22
3935
12
13.10 2025 в 09:51
Въпросът е обаче защо не се казва нищо за подписалия съответните документи, направили възможно построяването на това престъпление. Уволнение, разследване, съд, глоба, отнемане на имущество, затвор, нещо?
6610
11
13.10 2025 в 09:38
Ти да видиш... някой ги е унищожил или няма документи? И в двата случая има престъпление.
"...но отново се сетихме да хвърлим камъка в блатото на това, което се е случило от края на 90-те години."
Росене ха на бас, че баш по времето на оня дето ти го набива с 200 е построен този хотел, а не през 90-те.
-1243
10
13.10 2025 в 08:06
4718
9
13.10 2025 в 08:03
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие