Цветан Генков остави живи надеждите на Висла

Васил Георгиев 17 февруари 2012 в 13:18 1674 0

Цветан Генков Снимка: Официален сайт на УЕФА
 Българският нападател Цветан Генков остави живи надеждите на неговия Висла (Краков) за класиране на осминафиналите в турнира Лига Европа. В първа 1/16-финална среща от надпреварата пред около 19 000 фенове на стадион "Милецки" в Краков Висла и Стандарт (Лиеж) завършиха 1:1. Белгийският тим излезе напред в резултата в 28-ата минута, след като Чите реализира дузпа. Преди това Висла остана и с човек по-малко след директен червен картон за Михал Чекаж. Домакините стигнаха до равенството драматично в 88-ата минута. Тогава Цветан Генков се възползва по най-добрия начин от подаване на най-добрия на терена Маор Меликсон и върна надеждите на тима си за продължаване в следващата фаза. Генков бе на терена цял мач, като бе сред най-активните. Той получи и жълт картон. Станислав Манолев игра цял мач в защитата на ПСВ Айндховен при успеха на тима му като гост на турския Трабзон с 2:1. Тим Матавж в 6-ата и Ола Тойвонен в 11-ата донесоха ранен добър аванс за холандския тим, а в 33-ата Олкан Адин върна едно попадение. Футболист №1 на България за 2011 г. Николай Михайлов направи поредния си силен мач на вратата на Твенте. Холандците се наложиха като гости на румънския Стяуа с 1:0. Единственото попадение реализира Ола Джон в 53-ата минута. Валентин Илиев остана на резервната скамейка на Стяуа. Без Димитър Бербатов в редиците си Манчестър Юнайтед победи като гост с 2:0 Аякс. Ашли Йънг в 59-ата и Хавиер Ернандес в 85-ата минута бяха точни за "червените дяволи". Гостите можеха да се поздравят и с по-изразителен успех, но стражът на Аякс Кенет Вермеер извади отбора си. Лига Европа, първи 1/16-финални срещи Локомотив (Москва) - Атлетик (Билбао) 2:1 Аякс - Манчестър Юнайтед 0:2 АЗ Алкмаар - Андерлехт 1:0 Виктория (Пилзен) - Шалке 1:1 Легия (Варшава) - Спортинг 2:2 Залцбург - Металист (Харков) 0:4 Лацио - Атлетико (Мадрид) 1:3 Порто - Манчестър Сити 1:2 Хановер - Брюж 2:1 Стяуа - Твенте 0:1 Стоук Сити - Валенсия 0:1 Трабзон- ПСВ Айндховен 1:2 Удинезе - ПАОК 0:0 Висла - Стандарт 1:1