Ценков и Маринов завършиха Silk Way Rally 2012 на 23-то място!

Христомир Николов 12 юли 2012 в 14:37 1629 1

Ценков и Маринов 23-ти на Silk Way Rally

Българският екипаж Петър Ценков – Иван Маринов (Opel Antara RR) завърши участието си в Silk Way Rally 2012 на 23-то място. Нашите пилоти бяха на тази позиция и по време на днешния последен етап 5 от надпреварата.

Класирането на българския тим може да се нарече повече от успешно, тъй като участието им в Silk Way Rally 2012 бе дебютно – Ценков за първи път се състезава с автомобил, а за Маринов това е първо състезание със сложна пустинна навигация. Българите са сред 37-те завършили надпреварата автомобили, от стартирали над 100. Съотборникът на Ценков Раул Даниньо, успя да се пребори за 10-ото място в надпреварата, а доставчикът на състезателните автомобили Opel Балаш Жалай (който осигуряваше и асистенцията на нашите) предизвика фурор, класирайки се на второ място.

Иначе, при автомобилите днешният ден бе изключително драматичен. Досегашният едноличен лидер в генералното класиране Кристиан Лавей (Proto Dessoude) получи тежка повреда, която му костваше страшно много време >>още>>