Стойчо тръгна с 3:1, Левски категоричен в Монтана (обновено)

Любомир Тодоров 11 март 2012 в 16:26 1253 0

ЦСКА записа първа побеза през пролетта. Снимка: БГНЕС
Стойчо Младенов ознаменува третото си заставане начело на ЦСКА с победа. На „Българска армия” отборът се наложи с 3:1 над опашкаря Калиакра в двубой от 18-ия кръг на „А” футболна група. Успехът върна състава на второто място в класирането. Победа записа и Левски. Юношата на „червените” Ангел Грънчов откри резултата в 10-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Борис Галчев. Това беше първи гол за ЦСКА на младия защитник. Жуниор Мораес удвои в началото на втората част след многоходова комбинация. Гостите от Каварна не се отчаяха и резервата Джунейт Яшар намали резултата в 79-ата минута. Той посрещна отбитата от Райс Мболи топка и се разписа. В допълнителното време Мораес вкара гола на успокоението. 24-годишният бразилец отне топката малко след центъра, премина през цялата отбрана на Калиакра и вкара. „Доволен съм, но ни предстои много работа. Младите играха добре, ще разчитам на тях и за напред. Благодаря на верните ни фенове, надявам се повече хора да идват да ни подкрепят, това е важно за отбора”, заяви след срещата Стойчо Младенов.  Отборът на Левски имаше проблеми при гостуването си на Монтана само през първото полувреме, но победи с категоричното 3:0. Жуниор Жуниньо откри резултата в 55-ата минута. След това на два пъти се разписа Иван Цветков. Така „сините” се изравниха по точки с ЦСКА, но са трети по голова разлика. И третият столичен отбор, който игра днес – Славия, записа успех. „Белите” надиграха Миньор у дома с 2:1. Владислав Златинов и ПетърДимитров дадоха аванс на седемкратните шампиони на България до почивката. В началото на второто полувреме Крум Бибишков върна едно попадение за перничани. В 89-ата минута Брахими от Миньор напусна за втори жълт картон.   Резултати от ХVІІІ кръг на „А” група ЦСКА – Калиакра 3:1 Берое – Локомотив (Сф) 1:0 Видима – Лудогорец 0:5 Локомотив (Пд) – Черноморец 2:0 Светкавица – Литекс 1:3. Монтана – Левски 0:3 Славия – Миньор 2:1.   В понеделник Черно море – Ботев.   Класиране 1. Лудогорец – 42 т. 2. ЦСКА – 39 3. Левски – 39 4. Литекс - 37 5. Черноморец - 36 6. Славия – 33 7. Локо Пд – 30 8. Черно море – 25.