Седмо реми за Топалов във Вайк ан Зее

Васил Георгиев 22 януари 2012 в 18:31 1259 0

Веселин Топалов
19-ият световен шампион по шахмат Веселин Топалов регистрира седмото си реми на супертурнира във Вайк ан Зее, Холандия. Русенецът, който все още няма спечелена партия в надпреварата, раздели точката в 8-ия кръг на състезанието с един от лидерите - Левон Аронян от Армения. Веско игра с черните фигури и прие ремито след 28 хода. Както е известно, в най-драматичната партия от 7-ия кръг на турнира Топалов загуби от 21-годишния руски супергросмайстор Сергей Карякин след здрава битка. Българинът до последно опитваше да измъкне ремито, но съперникът му спечели партията. В класирането след осем кръга Веско има 3,5 точки. Утре е вторият почивен ден от надпреварата. Състезанието ще бъде подновено във вторник, като Топалов играе с черните фигури срещу Хикару Накамура от Съединените щати. Турнирът продължава до 29 януари.