Отнеха 5 т. на Панатинайкос и го глобиха 252 000 евро

Любомир Тодоров 23 март 2012 в 15:07 1092 0

Четвърт милион евро отнесе Пао. Снимка: БГНЕС
Футболен клуб Панатинайкос беше сурово наказан за вандалските прояви на свои привърженици, довели до прекратяване на дербито с Олимпиакос миналия уикенд. Гръцката федерация отне 5 точки от актива на атинския клуб и го санкционира с 4 домакински мача при закрити врата. 3 точки се вземат сега, 2 - следващия сезон.Освен това Панатинайкос беше глобен с252 500 евро и бе присъдена служебна победа на Олимпиакос с 3:0. Големите наказания са част от новия Закон за спорта, който бе приет в Гърция през февруари, с цел да ограничи в някаква степен футболното хулиганство. Дербито на Олимпийския стадион в Атина беше прекратено през второто полувреме при 1:0 за шампиона Олимпиакос, заради обстрел от ракети и коктейл "Молотов" към терена. Началото на втората част се забави с 45 минути заради бой между фенове и полицаи. Над 20 служители на реда бяха приети в болница, 50 хулигани бяха арестувани.