Всеки руски биатлонист, уличен в употреба на допинг, ще бъде освобождаван от националния отбор, декларира треньорът на "сборная" Рико Грос.
Германецът, който е четирикратен олимпийски шампион, заяви, че политиката на нулева толерантност е вследствие на допинг-скандалите, разтърсили руския спорт през годината.
"Ясно се разбрахме с биатлонистите, че всеки, който мами, ще си ходи. Ще бъдат наказвани дори опитите за измама", заяви Грос и добави, че вярва на състезателите си, че няма да прибегнат до забранени методи.
"Искам всички да знаят, че руските атлети са чисти, не се крият в Русия и са готови за тестове по всяко време", добави Грос, като разкри, че тестват състезателите му средно по два пъти на всеки три седмици.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера