Мьонхенгладбах с ценна победа в Леверкузен

Васил Георгиев 17 март 2012 в 19:06 1149 0

Бундеслига
Бундеслига
Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) победи като гост Леверкузен с 2:1 в един от най-интригуващите мачове от XXVI кръг в Бундеслигата. За Борусия това е първи успех от четири кръга насам. Леверкузен пък регистрира втора поредна загуба с гол разлика. Марко Ройс изведе Борусия напред в 7-ата минута с 14-ото си попадение от началото на сезона. В 75-ата минута германският национал Щефан Кислинг възстанови равенството, като реализира девети гол в кампанията. Победата за Борусия донесе резервата Игор де Камарго, който вкара в 86-ата минута за крайното 2:1, 16 минути след като се появи на терена на мястото на една от звездите на гостите Майк Ханке. Бундеслига, XXVI кръг Хофенхайм - Щутгарт 1:2 Леверкузен - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2 Нюрнберг - Волфсбург 1:3 хамбургер - Фрайбурлг 1:3 Аугсбург - Майнц 2:1 Борусия (Дортмунд) - Вердер 1:0 От 19,30 часа Херта - Байерн На 18 март Кайзерслаутерн - Шалке Хановер - Кьолн Класиране 1.Борусия (Дортмунд)    59 точки 2.Байерн    51 т. (мач по-малко) 3.Борусия (Мьонхенгладбах)    51 т. 4.Шалке    47 т. (мач по-малко) 5.Леверкузен    40 т.