Милан с точка аванс на Ювентус преди директния сблъсък

Васил Георгиев 19 февруари 2012 в 17:59 1151 0

Първенство на Италия
Тимовете на Милан и Ювентус продължават битката за титлата в Серия "А" с бясно темпо. След мачовете си от XXIV кръг на първенството шампионите са с точка аванс пред "Старата госпожа", но тимът от Торино е с мач по-малко. Следващият уикенд двата тима се изправят в директен сблъсък един срещу друг, като мачът е на "Сан Сиро". След като Ювентус надигра Катаня в събота вечер с 3:1, днес своето взе и отборът на Милан. Хората на Силвио Берлускони се наложиха като гости на Чезена с 3:1. Играчите на Милан на практика решиха мача в своя полза в рамките на минута. В 29-ата Сълей Мунтари откри резултата, а минутка по-късно Урби Емануелсон покачи на 2:0. След почивката Робиньо се разписа в 55-ата минута за 3:0, а Даниел Пудил десет минути по-късно оформи крайното 3:1 за Милан. Златан Ибрахимович продължава да излежава наказание, заради което пропусна двубоя. Валери Божинов остана резерва за Лече при домакинския успех на отбора му над Сиена с 4:1. Тимът на Лече нсаправи пълен обрат, след като гостите излязоха напред в резултата в 25-ата минута след гол на Кристиано дел Гросо. Муриел в 32-ата, Ди Микеле от дузпа в 68-ата и късни попадения на Куадрадо (82-ата) и Бривио (90-ата минута) направиха резултата 4:1 за Лече. Домакините завършиха мача и с 10 души, след като малко преди края червен картон получи Блази. Италия, Серия "А", XXIV кръг Интер - Болоня 0:3 Фиорентина - Наполи 0:3 Ювентус - Катаня 3:1 Лече - Сиена 4:1 Рома - Парма 1:0 Чезена - Милан 1:3 Новара - Аталанта 0:0 Дженоа - Киево 0:1 От 21,45 часа Удинезе - Каляри Палермо - Лацио Класиране 1.Милан    50 точки 2.Ювентус    49 т. (мач по-малко) 3.Лацио    42 т. (мач по-малко) 4.Удинезе    41 т. (мач по-малко) 5.Рома    38 т.