Локо (Сф) тръгна с 2:0 на своя стадион

Васил Георгиев 05 март 2012 в 17:10 1402 0

Снимка: БГНЕС
Столичният Локомотив победи с 2:0 съименика си от Пловдив при завръщането на своя стадион в квартал "Надежда" в последна среща от 17-ия кръг на "А" футболна група. След мача президентът на "червено-черните" Николай Гигов обяви, че остава в клуба. Головете отбеляза Владимир Манчев след асистенции на Младен Стоев. Бившият нападател на ЦСКА и националния отбор откри резултата в 49-ата минута след отлично извеждащо подаване на Стоев. В 73-ата минута Манчев удвои с удар с глава, след изпълнение на корнер. В началото на срещата гостите от Пловдив получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Илиян Гаров пред вратата на Галев. Лидерът на гостите Здравко Лазаров обаче изпрати топката в аут в 8-ата минута. Успехът отдалечи отбора на Антон Велков от зоната на изпадащите. Локо (Сф) е вече на 11-о място с 16 точки. Два часа преди началото на двубоя последен оглед на стадион „Локомотив“ направи комисия, съставена от 25 души от различни сфери и институции. Тя разреши провеждането на срещата. Двубоят беше охраняван от частна охранителна фирма. "До петък оправях разрешителните за стадиона, за да можем да играем тук. В серията от совалки, които трябваше да правим много ми помогнаха Бойко Борисов и областният управител. Специално искам да им благодаря. Бях категоричен, че няма да стъпя никъде другаде, освен в "Надежда". Ако това не бе станало, бях готов да се оттегля. Казах, че няма да играем на друг стадион", заяви Николай Гигов пред медиите. Класиране след 17-ия кръг на "А" група 1. Лудогорец - 39 т. 2. Черноморец - 36 3. ЦСКА - 36 4. Левски - 36 5. Славия - 30.