Ливърпул с "Карлинг Къп" след уникална драма

Васил Георгиев 26 февруари 2012 в 20:58 1393 0

Карлинг Къп
Карлинг Къп
Тимът на Ливърпул спечели "Карлинг Къп" след уникална драма и дузпи, побеждавайки отборът от Чемпиъншип Кардиф Сити с 5:4. Редовното време на финалния мач, който е игра на препълнения "Уембли" завърши 1:1, а във второто продължение двата отбора си размениха по още едно попадение, след което се стигна и до дузпи. Уелският тим, който бе символичен домакин в мача, излезе напред в резултата в 19-ата минута, когато ирландецът Джо Мейсън се разписа. Въпреки пълното превъзходство на Ливърпул, гол във вратата на Томас Хитън така и не падаше до 60-ата минута, когато след поредно разбъркване в наказателното поле на Кардиф най-добрият в мача Мартин Шкъртал вкара по земя за 1:1. До края на редовното време и двата тима имаха положения, повечето на сметката на Ливърпул, но до нов гол не се стигна. Така бе и в първото продължение. Във второто влезлият като резерва Дирк Кайт изведе Ливърпул напред в резултата в 108-ата минута с тупалка от 20-тина метра. В 118-ата минута обаче хвърлилият се във финален щурм тим на Кардиф изравни, след като точен бе Бен Търнър. Малко преди попадението на Търнър, Кайт изчисти топката от голлинията на Ливърпул. При гола пък именно Кайт направи грешка. При дузпите най-напред капитанът на Ливърпул Стивън Джерард позволи на вратаря на Кардиф Хитън да покаже класа. Веднага след това обаче голаджията на Кардиф Кени Милър също се издъни, пращайки топката в гредата. Последва нов пропуск на Ливърпул, след като Чарли Адам левашки прати топката в трибуните. Дон Кауи реализира за уелския тим. Дирк Кайт вкара за Ливърпул а Руди Жестед прати топката в гредата за Кардиф. Даунинг, който направи също силен мач, даде аванс на Ливърпул. Питър Уитингъм обаче остави надеждите на Кардиф живи. Глен Джонсън отново даде аванс на Ливърпул. При последната дузпа от редовните пет Антъни Джерард пропусна и прати трофея в Ливърпул. Мърсисайдци стигат за рекорден осми път до "Карлинг Къп". Интересното е, че Ливърпул не бе печелил трофей от шест години насам, като за последно "червените" триумфираха на стадион "Милениум", където домакинства именно тимът на Кардиф. Кени Далглиш пък стана третият мениджър, след Жозе Моуриньо и сър Алекс Фъргюсън, който може да се похвали, че е печелил като наставник и трите големи отличия на Острова - титлата, Купата на Англия и "Карлинг Къп".