Леверкузен победи Кьолн като гост

Васил Георгиев 25 февруари 2012 в 18:53 1360 0

Бундеслига
Бундеслига
Тимът на Леверкузен победи с 2:0 като гост Кьолн в мач от XXIII кръг на Бундеслигата. За "аспирините" това е втора поредна и общо десета победа от началото на сезона. И двете попадения в мача бяха дело на Ларс Бендер, който бе точен в 16-ата и 50-ата минута. Бендер има в актива си четири гола от началото на сезона. Кьолн регистрира трета поредна и четвърта загуба в рамките на последните пет кръга. На "Мерцедес-Бенц Арена" тимът на Щутгарт нямаше никакви проблеми срещу опашкаря Фрайбург за 4:1. "Швабите" реализираха по две попадения във всяко едно от полувремената на мача. Голмайсторът на отбора Мартин Харник бе точен на два пъти - в 12-ата и в 82-ата минута, като вече има 12 попадения в Бундеслигтатна за сезона. По един гол добавиха Шинджи Оказаки в 21-ата и Халид Буларуз в 63-ата минута. За Фрайбург се разписа Фалу Диане в 27-ата минута. Бившият футболист на Левски Гара Дембеле се появи в игра за Фрайбург в 66-ата минута на мястото на Иван Сантини, но не впечатли с изявите си. За Фрайбург това е 13-а загуба за сезона. Германия, Бундеслига, XXIII кръг Борусия (Мьонхенгладбах) - Хамбургер 1:1 Кьолн - Леверкузен 0:2 Щутгарт - Фрайбург 4:1 Майнц - Кайзерслаутерн 4:0 Волфсбург - Хофенхайм 1:2 Аугсбург - Херта 3:0 От 19,30 часа Вердер - Нюрнберг На 26 февруари Байерн - Шалке Борусия (Дортмунд) - Хановер Класиране 1.Борусия (Дортмунд)    49 точки (мач по-малко) 2.Борусия (Мьонхенгладбах)    47 т. 3.Байерн    45 т. (мач по-малко) 4.Шалке    44 т. (мач по-малко) 5.Леверкузен    37 т.