Йосиф Миладинов ще плува на финал в Токио

OFFNews 30 юли 2021 в 07:22 3618 0

Българският плувец Йосиф Миладинов се класира за финал на 100 метра бътерфлай на Олимпиадата в Токио. 18-годишният състезател записа време 51,06 секунди.

Това е първи олимпийски финал за страната ни в този спорт от 33 години, припомня БНТ.

Миладинов влезе в Топ 8 с четвърто време.

Финалът на 100 метра бътерфлай в олимпийската столица е в събота, 31 юли, от 4,30 часа.

С най-добро време в дисциплината с олимпийски рекорд се класира американецът Кейлъб Дресел с 49,71 секунди.

България имаше още един финалист тази нощ. Сребърната медалистка на 10 метра пистолет Антоанета Костадинова завърши на четвърто място на 25 метра пистолет, след като постигна 28 точки във финала и се размина с второ отличие в Токио. Шампионка стана Виталина Бацарашкина от Русия с 4 свалени мишени, която взе титлата и на 10 метра пистолет.

На старт застанаха и двама български атлети, но отпаднаха. Тихомир Иванов не успя да преодолее квалификациите на скок височина. 27-годишният българин постигна скромните 2.17 метра и остана на 26-о място в крайното подреждане. Преди пет години на Игрите в Рио де Жанейро той се нареди десети с 2.29 метра.
Инна Ефтимова пък отпадна в сериите на 100 метра, след като завърши на 36-о място с 11.46 секунди.

На 2 август тя ще се включи в сериите на 200 метра заедно с Ивет Лалова-Колио.

Днешният ден ще се запомни и с последното участие в официален старт на легендарната Мария Гроздева. Тя участва в квалификациите на 25 метра пистолет, но не успя да се класира за финала. За Гроздева това беше седмо участие на олимпийски игри. В Барселона през 1992 година и в Атланта през 1996 година тя остава трета, а в Сидни през 2000 година триумфира с първата си титла. Най-доброто й представяне е в Атина през 2004 година, когато печели златен и бронзов медал.