Ювентус елиминира Милан

Любомир Тодоров 21 март 2012 в 10:51 1084 0

Ибрахимович пази топката от Киелини. Снимка: ЕРА/БГНЕС
Отборът на Ювентус се класира на финала в турнира за Купата на Италия, след като направи 2:2 в Торино след продължения в реванша с Милан. В редовното време "бианконерите" допуснаха първата си загуба за сезона с 1:2 и след като бяха спечелили първия сблъсък със същия резултат се наложи да бъдат играни допълнителни 30 минути, като едва там "старата госпожа" успя да си осигури участие в мача за трофея. Вечният Алесандро Дел Пиеро откри за домакиние в 28-ата минута с 9-ия и може би последен гол във вратата на Милан. Гостите обаче обърнаха нещата в своя полза с попадения на Джамел Месба в 50-ата и Макси Лопес в 81-ата минута. Черногорецът Мирко Вучинич реши двубоя със снаряд от 25 метра в 96-ата минута, с който препарира вратаря Марко Амелия. В другия полуфинал днес играят отборите на Сиена и Наполи.