И Гришо стартира с победа на Australian Open

OFFNews 14 януари 2014 в 17:03 1305 0

Григор Димитров победи в Мелбърн

Първата ни тенис ракета Григор Димитров победи американеца Брадли Клан в Мелбърн.

Димитров победи съперника си - левичаря Брадли Клан, въпреки че термометърът на 19-тия корт на откритото тенис първенство в Австралия показваше изумителните 43 градуса. Мачът продължи 155 минути и не бе никак лесен за родения в Хасково тенисист. Димитров загуби първия сет след като в тайбрека изпусна цели три сетбола, докато съперникът му успя да се възползва от първия си шанс и затвори сета. Докрая на мача обаче Григор демонстрира израстването си в психически и във физически план и спечели двубоя – 6:7, 6:4, 6:4, 6:3.

Следващият съперник на българина ще е №53 Йен-Хсун Лу, който също взе мача си от първия кръг в Мелбърн. Мачът ще бъде в четвъртък, а при нова победа нашенецът ще се изправи срещу победителя от мача между канадеца Милош Раонич и румънeца Виктор Ханеску.