Григор Димитров победи Поспишил след два тайбрека

OFFNews 18 август 2015 в 22:08 4125 1

Снимка Grigor-Dimitrov.com/Facebook

Григор Димитров победи канадеца Вашек Поспишил и се класира на 1/8-финалите на турнира от категорията "Мастърс 1000" в Синсинати.

Димитров победи Поспишил в два тайбрека със 7:6(4), 7:6(5). Мачът продължи 1 час и 46 минути.

Българският тенисист реализира пробив още в първия гейм, затвърди го за 2:0, след което поведе с 3:1. Последва спад в играта му и Поспишил върна пробива за 3:3. При 5:5 в първия сет Димитров имаше възможност да пробие, като поведе с 40:15, но Поспишил се справи и се стигна до тайбрек, който българинът спечели.

Във втория сет всеки печелеше гейма си до 4:4, след което се откри възможност пред канадеца и той поведе с 40:0. Димитров обаче успя да вземе сервис гейма си. Сетът отново стигна до тайбрек, в който българинът отново излезе победител.

Това е четвъртият официален мач между 17-ия в света Григор и 47-ия в класацията на ATP Поспишил. Двамата са играли един срещу друг през 2012, 2014 и 2015 г. И трите мача са завършили с победа за българина.

Григор е играл заедно с Поспишил на двойки при юношите на US Open през 2007 г.

В следващата фаза Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Анди Мъри и Марди Фиш.