Григор Димитров излиза на полуфинал срещу Жо-Вилфред Цонга

OFFNews 09 август 2014 в 13:02 3983 0

Григор Димитров ще играе срещу Жо-Вилфред Цонга. Срещата е предвидена за 22:00 часа българско време.

Полуфиналната среща е втора в програмата на Централния корт. Най-добрият български тенисист ще играе за втори път в кариерата си полуфинал на турнир от сериите „Мастърс“.

Димитров и Цонга се срещат за четвърти път при професионалистите. До момента българинът няма победа и е спечелил само един сет срещу съперника си.

Ако Димитров отстрани французина, ще си осигури 600 точки за световната ранглиста и на финала ще срещне Роджър Федерер или Фелисиано Лопес.

Димитров спечели третия сет и мача срещу Кевин Андерсън от Южна Африка в четвъртфинала от тенис турнира от сериите „Мастърс“ в Торонто.

В първия сет играта вървеше равностойно гейм за гейм до 11-ия, в който Андерсън направи пробив и след това спечели своето подаване и затвори сета с резултат 7:5. Във втория сет тенисистите започнаха да си разменят пробиви, но все пак Димитров излезе крайния победител и го спечели със 7:5 гейма. В третия сет се стигна до тайбрейк, където българинът показа повече характер и спечели мачът.

На полуфинала Григор Димитров ще играе срещу Жо-Вилфред Цонга, който отстрани Анди Мъри с 2:1 сета (7:6 (5), 4:6, 6:4).