Ексклузивно СРС освободи Димитър Стоянов от ареста

Футболист спаси дете на стадион в Испания (видео)

Ивайло Анев 19 май 2014 в 17:10 6667 0

Двубоят между Осасуна и Бетис от последния 38-и кръг на Ла Лига, Испания, беше прекъснат, след като част от преградната ограда зад вратата на стадиона в Памплона се срути.

Това стана при резултат 1:0 в полза на домакините след гол на Риера в 12-ата минута. В резултат от радостта си част от феновете счупиха предпазните ограждения, а едни от тях паднаха на футболното поле.

За радост до трагични инциденти не се стигна, но има десетки ранени. Според испанския вестник "АС" 40 души са с различни травми след инцидента, като някои от тях са били изнасяни с носилки.

Един от първите футболисти, които се притекоха на помощ на пострадалите бе Алфред Н'Диайе. Телевизионните камери показаха как играещият под наем от Съндърланд в Бетис защитник изнася на ръце от мястото на инцидента малък фен на тима на Осасуна.

Отборът на Осасуна победи с 2:1, но това бе достатъчно и те изпаднаха от испанския футболен елит (А група).