Черноморец "разкри" ЦСКА, подгони Лудогорец

Васил Георгиев 04 март 2012 в 18:17 1625 0

Черноморец Снимка: БГНЕС
Тимът на Черноморец стартира пролетния футболен сезон с домакинска победа с 2:0 над ЦСКА. В дербито XVII кръг на "А" група момчетата на треньора Димитър Димитров-Херо напълно надиграха съперника си, като двата гола във вратата на Райс Мболи бяха най-малкото, което можеше да се случи на ЦСКА в този мач. От самото начало на двубоя по-активният тим бе този на Черноморец като Рикардо Асис бързо започна да създава много сериозни проблеми на отбраната на гостите. Това принуди Димитър Пенев да прави смяна още в 32-ата минута, като извади тотално объркания дебютант Иван Боладо и пусна в игра младежкия национал Антон Карачанаков. Най-хубавото в частта за ЦСКА бе, че вратата на Мболи остана "суха". В началото на второто полувреме Димитър Димитров направи ключова смяна, като на мястото на Димитър Телкийски пусна арменецът Самвел Мелконян. Това раздвижи още повече играта на Черноморец и логичното се случи в 62-ата минута. Тогава след разбръкване пред Мболи Пламен Крачунов не се ориентира добре и си вкара автогол за 1:0 за Черноморец. В 74-ата минута след пореден пробив на включилия се страхотно Мелконян, най-добрият на терена Асис вкара за крайното 2:0 за Черноморец. До края Мелконян имаше възможност и за още едно попадение, но пропусна. С успеха Черноморец се изкачи на второто място в класирането, като е с равен актив от точки с ЦСКА и Левски. Трите тима са на три точки от вече едноличният лидер Лудогорец. От ЦСКА желание за игра показа единствено Жуниор Мораеш. За "армейците" това е втора загуба за сезона. "Заслужена победа за нас - коментира Димитър Димитров след мача. - В ЦСКА направиха през зимата доста промени, така че съставът им бе загадка за мен. Хубаво е, че успяхме да победим". Треньорът на "армйците" Димитър Пенев отдаде загубата на многото промени в състава, като призна, че е разочарован от играта на новите в отбора. В Перник тимът на Миньор нямаше никакви проблеми срещу закъсалия на дъното на класирането Светкавица за 3:0. Домакините показаха нерви само до първото попадение, което реализира Крум Бибишков в 35-ата минута. В началото на втората част Томислав Павлов покачи на 2:0, с което окончателно отказа гостите от Търговище. Крайното 3:0 оформи най-добрият за Миньор в мача Милен Василев в 70-ата минута. За отбора на треньора Стойчо Стоев това бе четвърта победа за сезона. Светкавица пък остава без победа и вече с 14 загуби. "А" група, XVII кръг Калиакра - Монтана 2:3 Лудогорец - Берое 3:0 Ботев (Враца) - Славия 0:1 Литекс- Видима-Раковски 3:0 Левски - Черно море 2:1 Миньор (Перник) - Светкавица 3:0 Черноморец - ЦСКА 2:0 На 5 март Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) Класиране 1.Лудогорец    39 точки 2.Черноморец    36 т. 3.ЦСКА    36 т. 4.Левски    36 т. 5.Славия    30 т.