Борусия (Дортмунд) вкара пет като гост на Хамбургер

Васил Георгиев 22 януари 2012 в 19:30 1316 0

88804803
88804803
Шампионът Борусия (Дортмунд) се изравни с Байерн и Шалке на върха в класирането на Бундеслигата след мачовете от XVIII кръг на германския футболен шампионат. "Жълто-черните" се разправиха като гости с тима на Хамбургер, размазвайки съперника си на "Имтех Арена" с 5:1. Кевин Гроскройц и топстрелецът на Борусия Роберт Левандовски дадоха аванс на гостите от 2:0 до почивката. През втората част на два пъти се разписа Якуб Блашчиковски, като второто му попадение бе от дузпа, а в 83-ата минута Левандовски с втория си гол в мача и 14-и за сезона доведе нещата до 5:0 за Борусия. В 86-ата минута голмайсторът на Хамбургер този сезон Хосе Паоло Гереро реализира за крайното 1:5. За Борусия това е 11 победа от началото на кампанията. Тимът на Хамбургер регистрира 7-ата си загуба за сезона. Германия, Бундеслига, XVIII кръг Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1 Шалке - Щутгарт 3:1 Нюрнберг - Херта 2:0 Фрайбург - Аугсбург 1:0 Хофенхайм - Хановер 0:0 Волфсбург - Кьолн 1:0 Кайзерслаутерн - Вердер 0:0 Хамбургер - Борусия (Дортмунд) 1:5 От 18,30 часа Леверкузен - Майнц Класиране 1.Байерн 37 точки 2.Борусия (Дортмунд) 37 т. 3.Шалке 37 т. 4.Борусия (Мьонхенгладбах) 36 т. 5.Вердер 30 т.