Българките на полуфинал 60 м на световното

Любомир Тодоров 10 март 2012 в 10:46 1298 0

Ивет Лалова спечели в своята серия. Снимка: БГНЕС
И двете български спринтьорки – Ивет Лалова и Инна Ефтимова преодоляха сериите на 60 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул. Така те се класираха за полуфиналите в дисциплината утре. Лалова беше безапелационна в своята четвърта серия и спечели първото място с време 7,19 секунди. Софиянката поведе от старта и финишира с преднина от 0,09 секунди пред холандката Дафне Схееперс. Ефтимова бягаше в шеста серия. Тя завърши за 7,35 секунди на второ място, което й стига, за да продължи напред. Победителка със 7,21 секунди стана световната вицешампионка от Доха 2010 Дгоунс-Ферет, която представя Вирджински острови, въпреки че живее и тренира в Хюстън. В квалификациите на тласкане на гюлле Радослава Мавродиева не записа успешен опит и отпадна безславно. Единственият български лекоатлет на шампионата в Турция – Виктор Нинов започва в 11:25 часа участие в пресявките в скока на височина. Той скочи само 226 см и отпадна. В 18:40 часа днес е финалът на 400 метра с участието на Ваня Стамболова.