България се сгромоляса в Турция

Деян Спасов 08 юни 2015 в 22:35 6023 2

Снимка: БГНЕС

Турция победи с 4-0 България на ст. "Реджеп Таип Ердоган" в Истанбул във футболна контролна среща между националните отбори на двете държави.

Това е първата загуба на "трикольорите" под ръководството на Ивайло Петев, след двете равенства в предходните двубои срещу Румъния (0-0 контрола) и Италия (2-2 евроквалификация).

Само турският канал Show TV излъчи на живо мача, като нито една българска телевизия не го направи.

По два гола за домакините в тазвечершния двубой отбелязаха Чалханоглу и Бурак Йълмаз. Срещата се игра пред около 3200 зрители по трибуните.

Първото попадение на Чалханоглу дойде в 49-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, а второто в 54-ата след сериозна грешка на Божидар Митрев.

Голът за 3-0, отбелязан само две минути след втория, бе вследствие отново на грешка в защитния вал на България. Арда Туран намери Бурак с подаване от левия фланг и той от непосредствена близост реализира.

Бурак Йълмаз оформи 4-0 в 80-та минута, с втория си гол в мача, след хубава комбинация на турския тим.

Съставите на двата отбора:

Турция: Волкан Бабаджан, Гьокхан, Сердар, Семих, Емре Ташдемир, Озан Туфан, Джалханоглу, Арда, Ясин, Волкан, Мевлут.

България: Божидар Митрев, Иван Бандаловски, Александър Александров, Николай Бодуров, Йордан Минев, Владимир Гаджев, Светослав Дяков, Станислав Манолев, Михаил Алекандров, Ивелин Попов и Илиан Мицански.

Главен Съдия: Давиде Маса (Италия)

Контролата с Турция се оказа последен тест за националите преди квалификационния мач с Малта на 12.06 на националния стадион "Та Али" в село Атард, Малта.