Симеонов: Съдебната реформа се превърна в реклама

ОFFNews 22 юли 2015 в 21:29 4824 14
Симеонов: Съдебната реформа се превърна в реклама
Валери Симеонов.

“Аз не гледам на промяната на най-важния закон в нашата родина – Конституцията, като някаква форма на разчистване на сметки, отстраняване или присъединяване. Тук всеки трябва да си носи отговорността. Променяме най-големия, най-великия закон в България”.

Това заяви пред БНТ днес съпредседателят на ПФ Валери Симеонов, като допълни, че в последно време съдебната реформа е придобила медийно-рекламен характер, целящ не реални резултати, а максимален зрелищен популистки ефект преди изборите.

Той коментира отказа на подкрепа от страна на РБ за новия проект за Конституция с това, че поведението им го обърква и той няма обяснение за него.

Според него е по-добре да постигнеш една част от цялото, а на един следващ етап да се постигне и другото.

Лидерът на НФСБ изрази подкрепа за кандидатурата на Мая Манолова за омбудсман: “Добре би било да бъде човек, боец каквато е Мая Манолова, човек, който може да отстоява последователни позиции”.

Парламентарната група на Фронта обаче няма да подкрепи кандидатите за подуправител на БНБ, тъй като сред тях са твърде много от старите такива, при чието време КТБ фалира.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

     
    X

    Войните в Африка: Руслан Трад и Камен Невенкин във Фронтова линия 09.12.2025