

Руският посланик у нас Елеонора Митрофанова ще отиде на срещата в Министерството на външните работи, съобщиха от посолството пред Нова ТВ.
От МВнР съобщиха във вторник, че Митрофанова е извикана на разговор, след като на 26 декември Русия обяви за издирване българския разследвващ журналист Христо Трозев. Срещата ще бъде в първия работен ден след празниците, допълниха от Министерството.
На срещата ще бъде обсъдена забраната за изучаване на български език в окупираните райони на Украйна от Руската федерация, свалянето на портрети на български исторически личности, както и обявеното федерално издирване.
ГЕРБ, "Продължаваме промяната", "Демократична България" и ДПС също реагираха остро срещу Москва заради Грозев. Срещу издирването реагира и главният прокурор Иван Гешев. Реакция няма от БСП и президентството, както и от служебния премиер Гълъб Донев.
Днес Христо Грозев заяви, че от 26 декември досега четири чуждестранни правителства са му предложили помощ. Правителството в България все още не е направило опит да се свърже с журналиста.
Той обяви, че се страхува се от ''ексцес на изпълнителя'' - някой да го убие или отвлече в услуга на Кремъл. Грозев посочи, че адвокатите в Москва, които е наел, също не могат да разберат защо е обявен за издирване.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7643
2
29.12 2022 в 06:36
4072
1
28.12 2022 в 18:39
Радев: Дрон се взриви на наша територия тази сутрин
Радев: Дрон се взриви на наша територия тази сутрин
Адвокат Марковски за убийството в Пловдив: Такъв садизъм от непълнолетни не съм виждал
Радев: Дрон се взриви на наша територия тази сутрин
Радев: Дрон се взриви на наша територия тази сутрин
Хотелиери по Черноморието са плащали подкупи до 30 000 лева, за да не им спират водата