Народните представители продължават да обсъждат законопроекта за държавния бюджет за 2022 г. Днес няма да има парламентарен контрол, а депутатите ще работят до приемането на бюджета.
Предложението е на Филип Попов от БСП - "за" гласуваха 160 народни представители, "против" - 19 и "въздържали се" - 5.
Вчера депутатите дебатираха по отделни пера в бюджета цяла нощ, въпреки че след час в залата вече нямаше кворум. В правилника за дейността на парламента е заложена възможност дебатите да продължат без гласуване.
Вчерашното обсъждане на бюджета се забави заради 6-часов дебат за извънредната ситуация в Украйна.
До момента парламентът успя да одобри приходната и разходната част на държавния бюджет за тази година.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел