Дебатът за ''Лукойл'': Кого от ВСС ''шамариха'' в хотел ''Берлин'' и кой пи уиски във водни чаши в кабинета на Пеевски

Текстовете за особения управител в "Лукойл" са одобрени от OFAC и Белия дом, твърди Делян Добрев

Ружа Райчева 07 November 2025 в 12:34 29993 4
Делян Добрев по време на дебата в залата

Снимка Народно събрание

Делян Добрев по време на дебата

Свидетел съм как вашият лидер Христо Иванов, заедно с Атанасов и Кирил Петков, пиеха уиски във водни чаши с Борисов и Пеевски. Ако на тях чашите имаха по 20 грама, на вашите лидери лидери бяха пълни, обърна се към Ивайло Мирчев Делян Добрев по време на дебата за вкарването на "особен управител" в "Лукойл Нефтохим Бургас".

Съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев взе думата и каза, че единствено ДПС-Ново начало бранят предложението, а ГЕРБ и ИТН мълчат:

"На амбразурата са само ДПС-НН. ГЕРБ мълчат, ИТН мълчат, председателката на комисията (б.а. Павела Митова) я няма. Понеже ДПС-НН знаят, че който не слуша заповедите на Делян Пеевски, го "шамарят" - дали в кабинета му в НС или в хотел "Берлин", говорят глупости. Ако някой не вярва, да пита членовете на ВСС след едно решение напоследък - дали някой са го привиквали в хотел "Берлин" и са го шамарили там."

"Това не е спасяване на горивата, а просто Пеевски да си вземе рафинерията", каза още той.

След думите му представител на ГЕРБ за пръв път взе думата в дебата - Делян Добрев. Той каза, че разбира, че като нов лидер Мирчев се опитва да е много активен политически, само че някой път многото говорене може да е в негов ущърб.

Добрев коментира, че Мирчев ще се срамува от изказването си, когато разбере, че тези текстове са пратени на OFAC и има положителна реакция от Белия дом.

По думите на Добрев промените в Закона за административното регулиране на икономически дейности, свързани с нефт и продукти от нефтен произход са нищо по-различно от приетия т.нар. "немски модел" като е допълнено само, че може да се разпорежда със собствеността въпросния управител.

"Свидетел съм как вашия лидер Христо Иванов заедно с ген. Атанасов и Кирил Петков пиеха уиски във водни чаши заедно с Борисов и Пеевски. Ако на тях чашите имаха по 20 гр. - на вашите лидери лидери бяха пълни. Когато правите лични нападки, си помислете дали ще пиете някой ден уиски във водни чаши в кабинета на Пеевски", каза Делян Добрев. 

Мирчев отговори, че информацията за одобрението от Щатите трябва да дойде от министрите, които не така и не идват в парламента

"Единственият ден, който може да дойде, е Пеевски да дойде в моя кабинет да пие една студена вода, по начин, който ще го запомни. Уиски и алкохол - не пия", отговори Ивайло Мирчев на нападките. 

    Ружа Райчева

    Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    6789

    4

    GB

    08.11 2025 в 12:43

    "Делян Добрев: тези текстове са пратени на OFAC и има положителна реакция от Белия дом."


    Лошо е, когато на сляпо се доверяваме на диктатор като Тръмп, който отдавна прегази конституцията на САЩ.
    Не се научихме, ей!
    Ще берем ядове т.е. българите пак ще плащат яко, като за Руzzкия поток и за Боташ.

    2005

    3

    Лореров

    07.11 2025 в 19:47

    Малкото човече делянчо от гр. Димитровград има желание да уязви лидерите на ППДБ, че им били пълни чашите, но е толкова жалък, че хич не може да му мине през кухата кратуна, че чашата е пълна, ако не пиеш или близваш само за адет, а тлъстите шопари са били с по 20 мл., защото шопар смуче яко.

    2985

    2

    Джендо Джедев

    07.11 2025 в 13:23

    "Това не е спасяване на горивата, а просто Пеевски да си вземе рафинерията"

    Абсолютно! Маневрата с одобрението от ДАНС и МС има същата цел.

    -1243

    1

    Октим

    07.11 2025 в 12:38

    Вижда се, че мазната брадясала селска мутра завижда за пълните чаши ... Иначе нищо друго съществено не казва! Както винаги ...