Делфини се самоубиха в Австралия

Николаос Цитиридис 05 November 2012 в 12:39 2308 1
Заклещените дефлини. Снимка ABCNews
Заклещените дефлини. Снимка ABCNews

Десетки делфини се самоубиха, изхвърляйки се на брега на два острова в Басовия пролив между Австралия и остров Тасмания на 3 октомври.

Делфините са повече от 90. Спасители са се опитали да върнат във водата делфините, наложило се е да изкопават от пясъка повечето от тях. 70 делфина вече са загинали.

Това не се случва за пръв път. Делфините излизат сами по този начин всяка година, като през 2009 г. са били над 200.

Според биолозите самоубийствените актове имат причина, но засега тя остава неясна.

"Съществуват множество теории, които обясняват такива събития, но засега не знаем коя е вярна", казва представителката на тасманийската спасителна служба Шели Дейвисън.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews