Кинорежисьорът Евгений Михайлов, който беше водач на една от софийските листи на партия ДОСТ, не видя нищо лошо в това, че Лютви Местан е приветствал "успешния референдум" в Турция.
"Същото е изразил и американският президент Тръмп, когато е поздравил Ердоган за това, че се е провел референдум и има изразена воля на народа", каза Михайлов в предаването „Лице в лице” по бТВ.
Той допълни, че се изненадва от това, което слуша от сутрин до вечер, от „тази примитивна агресия спрямо Турция, сякаш България е заплашена от своя съсед, с когото в продължение на повече от 100 години не сме имали никакви конфликти.
"Ние сме нападали Турция, не Турция нас”, каза още режисьорът от ДОСТ.
Михайлов попита защо и кой има интерес Турция да се превърне в плашило и кой има интерес да свързва ДОСТ с Ердоган.
По думите му е странна ситуацията, в която се говори за намеса на чужда държава в нашите избори, а две български партии открито са се намесили във вътрешните работи на Турция за провеждане на референдума в Турция – ДПС и Обединени патриоти.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
13
19.04 2017 в 08:57
26699
12
19.04 2017 в 06:25
35598
11
18.04 2017 в 23:32
Със социална пенсия разбира се.
27061
8
18.04 2017 в 22:10
18256
6
18.04 2017 в 21:15
18416
4
18.04 2017 в 21:00
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци