Загиналите в изгорелия тази нощ македонски туристически автобус са етнически албанци, твърди министърът на външните работи на Албания Олта Джачка.
"Голяма скръб за 45-те загубени живота на албанци от Северна Македония по време на трагичния инцидент в България. Най-искрени съболезнования на близките на загиналите и бързо възстановяване на пострадалите. Албания е близо до Македония в този труден момент!", пише тя в Туитър.
Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut gjatë aksidentit tragjik në Bullgari. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave dhe shërim të shpejtë të plagosurve. ???????? është pranë ???????? në këtë moment të vështirë! @Bujar_O @SvetlanStoev @MFA_MKD
— Olta Xhaçka???????? (@xhacka_olta) November 23, 2021
Автобусът изгоря два часа след полунощ на 23 ноември, след като катастрофира и се запали на магистрала "Струма", край пернишкото село Боснек. В него са пътували 52-ма туристи. Те са се връщали от Турция към Република Северна Македония. 12 от загиналите 45 души са деца. Останалите 7 са с изгаряния в "Пирогов". Няма опасност за живота им.
По-рано днес македонски медии също писаха, че загиналите са албански граждани.
Според македонския министър-председател Зоран Заем в автобуса са пътували също един сръбски и един белгийски гражданин.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5000
1
23.11 2021 в 15:46
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата