Над 140 000 посещения в платформите за електронно обучение са отчетени в пиковия период 15 март - 21 март, съобщава образователното издателство „Клет България”. От анонса на безплатния достъп до електронни учебници и дигитални ресурси платформите отчитат системен ръст, като средният брой активни потребители на дневна база надминава 23 000. На 13 март компанията обяви, че разработените от нея над 50 000 дигитални образователни ресурса чрез системата IZZI са с безплатен достъп, улеснявайки учители, ученици и родители в условията на пандемична обстановка. Към този момент за учителите и учениците са достъпни над 450 електронни издания.
Само за две седмици над 30 000 са новосъздадените профили на родители и ученици, докато новосъздадените регистрации на преподаватели, предпочели платформата, са над 15 000. Всяка минута онлайн са почти 2000 ученици, родители и преподаватели. Средно за периода 13.03. - 01.04. потребителите прекарват по 29 часа в обучение, като най-популярен е учебникът по английски език за 4. клас, следван от тези за втори и трети.
Най-много часове са прекарани над учебниците на “Анубис” и “Булвест 2000” от 2016 г. по Биология и здравно образование за 7. клас, Математика за 3. и 4. клас, Литература за 5. клас, Човекът и природата за 6. клас, Читанка за 3. клас. От материалите по чужди езици най-предпочитани са били учебниците и учебните тетрадки по английски език Super Minds for Bulgaria за 2., 3. и 4. клас, а учебникът Aspekte Junior für Bulgarien Kursbuch е водещото помагало по немски език.
Най-много потребители отчита област София (36%) с близо 67 хиляди потребители, следвана от Варна (над 10 хиляди потребители), Пловдив и Бургас с по 8.8 хиляди ученици, учители и родители.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Орбан: Преминаваме от военно време към ера на мир
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Шефът на НАТО призова за увеличаване на разходите за отбрана за сметка на образование и пенсии