Софийската математическа гимназия обяви свободно място за прием на ученик или ученичка в пети клас.
От съобщението - публикувано на сайта на СМГ (https://smg.bg/index.php) - става ясно, че мястото е в паралелката с английски език.
Документи се подават от днес, 9 декември, до 13 декември в стая секретариат от 9 до 17 ч.

"Ако бъдат подадени повече заявления от броя на свободните места, ще се приложи методиката за класиране на ученици, използвана при осъществяването на държавния план-прием в пети клас за учебната 2019/2020 г." - пише в заповедта на директора Антоан Тонев.
От Приложение №1 към нея е видно, че класирането ще бъде извършено на база резултатите от балообразуващите състезания за приема след четвърти клас тази година.
Мястото е освободено от ученик, сменил местоживеенето си - обясни зам.-директорът Екатерина Илиева.
Става въпрос за дете, прието в Природоматематическата гимназия във Враца, допълни директорът Тонев.
В класирането, което ще бъде публикувано до 17 декември, няма да има имена, а само входящи номера - каза още Тонев. Ръководството на СМГ обяснява това с изискванията на регламента за защита на личните данни. На въпроса ни как тогава ще се осигури прозрачност нямаше отговор.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15925
1
09.12 2019 в 11:02
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие