Днес отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жени.
В редица градове на България днес ще се проведат шествия под надслов "Нито една повече“.
Данни на Българския фонд за жените сочат, че за 2025 г. животът на 22 жени е бил отнет от партньора им или друг близък мъж, а през 2024 г. тези случаи са били поне 20. Над 2500 престъпления, свързани с домашно насилие, са били регистрирани през 2024 г., което е ръст от над 65% спрямо 2023 г.
Все още липсва национална статистика за случаите на домашно насилие у нас, отбелязват от БФЖ.
Социологическото проучване "Чуй гласа ми" за нуждите и нагласите на пострадалите от домашно насилие от юни сочи, че общо 74% от жертвите на домашно насилие смятат, че държавните институции си затварят очите пред насилието.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
2
25.11 2025 в 10:52
Така ще е, докато службите мислят същото, докато хората не се осъзнаем, че е сериозен проблем на обществото.
Разбира се, страдат и мъже, насилвани от жените си, уви.
5
1
25.11 2025 в 10:20
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера