От 23.32 ч. на 19 февруари до 12.39 ч. на 20 февруари 2016 г. турбогенераторът на пети блок на АЕЦ “Козлодуй” планово бе изключен от електроенергийната система (ЕЕС) на страната съгласно разрешена от Електроенергийния системен оператор (ЕСО) заявка. Това съобщиха от пресцентъра на АЕЦ “Козлодуй”.
Решението за спирането е взето поради наличието на достатъчно генериращи мощности в ЕЕС в настоящия период и създалата се възможност за извършване на ремонтни работи по турбогенератора във връзка с установен пропуск на водород от гумено уплътнение на елемент от охлаждащата му система.
По време на ремонтните дейности, които са изпълнени в машинна зала – конвенционалната, неядрена част на блока, реакторът е разтоварен до 40%.
В момента мощността на пети енергоблок се повишава, съгласувано с ЕСО.
Другият хилядамегаватов енергоблок на АЕЦ “Козлодуй” – шести, работи с натоварване от 100%.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна
Радев започва да ядосва ЕС: Пари ли искате? Помагате да умират украинци
ЕК поля със студен душ политическия ентусиазъм за реформите в България
Електроцентрала в Кувейт гори след иранска атака