Отровното трио - проф. Велислав Минеков, адв. Николай Хаджигенов и Арман Бабикян, определи като неадекватно действие решението на премиера Бойко Борисов за налагане на локдаун.
Според тях ограниченията е трябвало да бъдат въведени по-рано, за не се стига до толкова много жертви на пандемията у нас.
"Именно ген. Мутафчийски, който днес похвали „навременните мерки на правителството“, през м. май заяви, че „яко ще се мре“. Достатъчно яко ли се мре в момента, за да се окажат мерките „навременни“? - е един от серията въпроси, които Триото задава на Борисов в писмо до медиите.
Според организаторите на протестите срещу властта на днешния брифинг отново е повторена лъжата, че в България има достатъчно легла, след като всички виждат, че легла за болните няма.
"Легла без лекари е мебелен магазин, а не здравна система!", категорични са Минеков, Хаджигенов и Бабикян.
Те отново призовават премиера да подаде оставка.
Неграмотните действия на властта днес донесоха, освен масово заразяване и смърт, и вестта за предстоящи фалити, безработица и бедност, категорични са от Триото.
Ето и текста на цялата им позиция:
Въпроси до Борисов от Отровното трио и гражданите
Решението на Министерския съвет за налагане на локдаун е поредното неадекватно действие на Бойко Борисов и компания. Днес бе заявено „откритието“, че човешкият живот е най-голямата ценност. Смятаме, че всички лекари, медицински сестри и обикновени граждани са информирани за това. И тук идва сериозният въпрос – защо частичните ограничения не бяха наложени по-рано?
Защо се чакаше децата и преподавателите да се заразят достатъчно (имаше фиксиран процент), за да бъдат затворени училищата и висшите учебни заведения? Това нанесе щета както на образованието, така и в семействата на обучаващите се.
Колко време бе необходимо, за да се проследи ефекта от действията на властите в Израел, Испания, Италия и други страни с развита медицина, след като дори медиите доставят навременна информация за техните мерки?
Бойко Борисов, като управляващ България, може ли да гарантира, че събиранията в религиозните храмове, производствените предприятия, административните и офис дейностите, кол центровете, големите магазини за техника, фризьорските салони и салоните за красота няма да допринесат за по-висока заболеваемост?
Какъв е режимът за концертните зали и киносалоните? В постановката „Ромео и Жулиета“ колко близо да бъдат главните герои?
Какви са здравните предимства на международните спортни събития, пред националните спортни събития?
Какво се случва в претъпкания градски и междуградски транспорт?
Как ще се осъществява конкретно контролът в домовете ни, ако на семейни събирания присъстват 16, а не 15 души? Кой ще е органът на контрол – МВР, РЗИ или неизвестен общински орган и какви ще са санкциите?
Редица други въпроси, свързани с функционирането на обществения живот, остават открити. Например за събиранията по пазарите, където обикновено стотици хора са на близко разстояние.
Какво продиктува промяната - от понеделник до сряда - на планирания срок на извънредната епидемиологична обстановка от четири на два месеца?
Защо от лятото до октомври НЗОК не бе сключила договори за КОВИД легла с болниците, въпреки решението да се снижат изискванията?
Решението на Отровното трио да смени формата на протеста 24 дни преди решението на МС показва, че гражданите имаха по-ясна отговорност към развитието на здравната криза, отколкото хората, на които са делегирани права да управляват държавата.
Днес мерките бяха оправдани с целта за намаляване на заболеваемост и смъртност. Това означава ли, че заболелите преди месец и починалите преди месец са оправдано число, което не изисква мерките, взети на 25.11.2020 г.?
Следващата цел, която бе дефинирана, е да се намали натиска над здравната система. Именно ген. Мутафчийски, който днес похвали „навременните мерки на правителството“, през м. май заяви, че „яко ще се мре“. Достатъчно яко ли се мре в момента, за да се окажат мерките „навременни“?
Отново бе повторена лъжата, че в България има достатъчно легла, след като всички виждат, че легла за болните няма. Легла без лекари е мебелен магазин, а не здравна система!
Оправданата съпричастност към труда на лекарите и медицинските сестри, не може да отмени очевидната липса на план, хаосът в действията и липсата на обезпеченост в здравната ни система, които се дължат на Бойко Борисов и неговото правителство. Оставаме с усещането, че и днешното разпореждане на Борисов е свързано основно с душевните ни преживявания по Коледа и Нова година, а не със здравния статус на населението.
Липсата на уточнен регламент за цели сектори в икономиката, ще породи нов хаос и свободен санкционен режим.
Лъжа е властта да се крие от думата локдаун и това нанася още един удар върху гражданите на България, защото истината изисква да се вземе решение на Народното събрание за обявяване на извънредно положение, с всички произтичащи от това ползи както за бизнеса, така и за останалите системи в държавата. Неграмотните действия на властта днес донесоха, освен масово заразяване и смърт, и вестта за предстоящи фалити, безработица и бедност. #ОСТАВКА!
Проф. Велислав Минеков
Адв. Николай Хаджигенов
Арман Бабикян
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
591 птици умряха от стрес по време на зарята в Копривщица по Нова година
Преговори между ГЕРБ, ДБ, ИТН и БСП е имало и днес
591 птици умряха от стрес по време на зарята в Копривщица по Нова година
591 птици умряха от стрес по време на зарята в Копривщица по Нова година