В Мизия има нужда от доброволци, които да се включат в извозването на едрите боклуци и на покъщнината от пострадалите от наводнението къщи, съобщи БНР.
В момента покъщнина се извозва с шест камиона и три фадроми, но са необходими и още транспортни средства.
Днес в Мизия са пристигнали 28 нови доброволци, но са необходими още хора, тъй като вещите и мебелите от наводнените къщи са струпани по улиците, а извозването става бавно.
Заради високите подпочвени води в много от пострадалите къщи отново избива вода, а последващо изпомпване носи риск за къщите, обясняват от Кризисния щаб.
Някои от пострадалите се съгласяват въпреки това къщите им да бъдат принудително отводнени, затова те подписват декларации, с които утвърждават, че са запознати с опасността за домовете им.
Направените проверки до момента показват, че от проверените 416 къщи 206 се нуждаят от тотален ремонт, а 70 са абсолютно негодни за живеене след наводненията.
Още 250 къщи предстои да бъдат инспектирани до края на проверката.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.08 2014 в 08:34
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна
Радев започва да ядосва ЕС: Пари ли искате? Помагате да умират украинци
ЕК поля със студен душ политическия ентусиазъм за реформите в България
Електроцентрала в Кувейт гори след иранска атака
Ако сте чужд инвеститор, бихте ли заложили на България?