Плаващото сметище в река Искър, което се образува на стената на ВЕЦ „Своге“, вече е напълно разчистено. От водата са извадени общо 560 тона битов отпадък и 160 кубика дървета.
Това е планина от боклуци. Възниква въпрос дали не следва да се направят някакви оградителни съоръжения, за да се улавят боклуците, каза кметът на Своге Илия Богданов по бТВ.
Областният управител на София Илиян Тодоров уточни, че от отпуснатите от правителството средства за почистването на сметището са останали 35 хил. лева, които ще бъдат върнати обратно.
И в момента реката продължава да носи изхвърлени празни бутилки.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13740
1
25.01 2021 в 10:40
60 мс. за камиони (10 м3) х 500 лв = 30 000 лв
70 надници х 500 лв/ден!!!! = 35 000 лв.
депониране 720 тона х 35 лв/тон = 25 200 лв
дадени 220 000 лв
похарчени 95 200 лв
върнати 35 000 лв
пита се: къде отидоха другите 89 800 лв??? и то при надница от 500 лв за багерист и/или шофьор, каквато няма дори и в Лихтенщайн!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други